eXTReMe Tracker

Ziņas

Latvijas Čempionāts Krostriatlonā

22.07.2024

Svētdien 21.jūlijā Ventspilī, Staldzenē norisinājās Latvijas Čempionāts Krostriatlonā.

Sacensības notika Staldzenes stāvkrasta pludmalē un tā apkārtnē, izbaudot dabas skaistumu un skarbumu. Staldzene stāvkrasts ir dabas piemineklis ar 4-8m augstu stāvkrastu un nedaudz mežonīgu, dabīgu pludmali

Peldēšana notika atklātā jūrā, MTB riteņbraukšana pa meža takām un ceļiem ietverot uzbraukšanu 29m augstajā Kokkalnā, skriešana - pa Staldznes meža takām.

Pirmie uz starta stājās Sprinta distances dalībnieki. Dalībnieki veica 625m peldēšanu viegli viļnainajā jūrā, 17.8km MTB riteņbraukšanu un noslēguma 4.4km krosa skrējienu pa meža takām.

Saspringtā cīņā par Latvijas čempionu kopvērtējumā kļuva Andris Ponomarenko no Rīgas demonstrējot sabalansētu augstu līmeni visās trīs disciplīnās. Otrajā vietā finišēja un vicečempiona titulu izcīnīja rīdzinieks Ivo Irbe ar otro ātrāko skriešanas rezultātu. Trešajā vietā Saldus pārstāvis Kristers Žukas, kurš uzrādīja absolūti ātrāko laiku riteņbraukšanā. Kristeram arī Latvijas čempiona tituls M17 grupā.

Sievietēm konkurentēm nekādas iespējas nedeva Latvijas izlases dalībniece Kristiāna Maskava-Pudāne no Rīgas. Viņai Latvijas čempiones tituls.  Latvijas vicečempiones tituls un otrā vieta Ievai Pauniņai no Jūrmalas. Trešo vietu izcīnīja un bronzas medaļu saņēma rīdziniece Ieva Pūce, viņa arī čempione F50 grupā.

Vēl šajā starta grupā jāizceļ Gustavs Vīksne, kurš izcīnīja Latvijas čempiona titulu M17 grupā. Gustavs bija ātrākais peldētājs.  Oskars Cimmermanis, kura pamatdistance triatlonā ir Ironman uzrādīja absolūti atrāko laiku skriešanā.

Pēc „sprinteriem” uz starta stājās 15.gadīgie jaunieši, 70.gadīgie seniori (jā, arī 70 gadu vecumā var nodarboties ar triatlonu ) un Tautas klases dalībnieki – gan individuāli, gan stafetes komandas. Šiem dalībniekiem bija jāveic uz pusi īsāka distance – 325m peldēšana, 8.9km MTB riteeņbraukšan un 2.2km skrējiens.

Absolūti ātrākais šajā starta grupā bija Tautas klases pārstāvis Ventspils maratona kluba skrējējs Guntis  Grīnvalds, kurš ne tikai, loģiski, bija ātrākais skrējējs, bet arī (pārsteigums) ātrākais riteņbraukšanas distancē ! M15 vecuma grupā par Latvijas čempionu kļuva Everts Pikšēns, kurš bija ātrākais peldētājs un otrais ātrākais riteņbraukšanā. M70 vecuma grupā par Latvijas čempionu kļuva Smiltenes bitenieks Vilis Mednis.

Dāmas bija pārstāvētas tikai Tautas klasē. Šeit laureātu trio – Annija Balčūna (Liepāja), Monta Vikštrēma (Jūrmala) un Annija-Anna Zaļaiskalna (Rīga).

Stafešu komandu cīņa mājiniekiem par prieku un gandarījumu, tikai skriešanas pašā noslēgumā apsteidzot Kuldīgas komandu, uzvarēja Ventspils komanda „Jūras lauvas” Nataļjas Ņevostrujevas vadībā. Riteņbraukšanas posmu veica Elīna Budava un ātrais skrējējs bija Agris Prelgauskis.

Nākošie uz starta stājās 12-13.gadus vecie triatlonisti F/M13 grupā. Viņiem bija jāveic 100m peldēšana, 4.2km MTB riteņbraukšan un 0.6km skrējiens.

Puišiem par Latvijas čempionu kļuva Gustavs Inkins no Piņķiem. Otrajā vietā viņa komandas biedrs Patriks Ints no Babītes pagasta. Un trešais – Ventspils sporta skolas „Spars” džudists, bet kā izrādās, arī labs triatlonists – Daņils Kolotiļins.

Meitēm – Latvijas čempiones godā Anastasija Vakuļiča no Rīgas.

F/M9 un F/M11 grupas zēniem un meitenēm bija jāveic 100m peldēšana, 2.1km MTB riteņbraukšan un 0.6km skrējiens. Jāuzsver, ka jaunākajam dalībniekam bija tikai 7.gadi.

Par Latvijas čempioniem savās vecuma grupās kļuva Jelgavas sportists Matiass Belovs (M9), Alfrēds Beinerts no Jaunmārupes (M11), māsas no Jelgavas - Veronika Sajenko (F9) un Poļina Sajenko (F11).

Un noslēgumā bērni līdz 10 gadu vecumam veica 300m skrējienu – drīzāk izskriešanos svaigajā jūras gaisā. Atrākā – Gerda Inkina no Piņkiem.

Un ja sacensības notiek Ventspilī, tad, loģiski, ka piedalījās arī ventspilnieki.

Aleksandrs Ļisovskis un  Eleonora Budava piedalījās bērnus skrējienā.

Elmārs Budavs 3.vieta M9 grupā. Daņils Kolotiļins 3.vieta M11 grupā, Eduards Budavs 4.vieta M11 grupā.

Olafs Ķenģis, Juris Keišs un Ivars Nudiens startēja Sprinta distancē - Olafam 4.vieta M50 grupā, Jurim – 6.vieta M50 grupā, Ivaram – 4.vieta M40.grupā.

Tautas klasē – Guntis Grīnvalds 1.vieta, Sandris Krūmiņš 2.vieta, Rūfolfs-Ričards Andersons 4.vieta, Ģirts Ģībietis 7.vieta, Jānis Belorags 9.vieta, Pāvels Balkovskis 10.vieta, Lauris Eglītis 11.vieta, Antons Antonovičs 12.vieta. Stafetes komanda „Jūras lauvas” 1.vieta - Nataļja Ņevostrujeva, Elīna Budava, Agris Prelgauskis.

Sacensības notika pateicoties atbalstītājiem -  Ventspils pilsētas dome, Ventspils Brīvostas pārvalde, Bucher municipal, Bio-Venta un VK tranzīts, Užavas alus, Kuršu kraukšķi, Decathlon un Latvijas triatlona federācija.